Mevzuatlara Uygun

Gümrükleme
Danışmanlığı

Gümrükleme danışmanlığı hizmetlerimiz ile firmaların uluslararası ticaretlerini kolaylaştırıyor, onlar adına işlemleri takip ediyoruz.
012345678900123456789001234567890+

İşlem

012345678900123456789001234567890+

Danışmanlık

012345678900123456789001234567890+

Farklı Ürün

Gümrükleme

Mevzuata Uygun
Sorunsuz İşlemler

Bağımsız olan her devletin kendi gümrük bölgeleri bulunmaktadır. Ülkeye giren ve ülkeden çıkacak olan her ürünün gümrük mevzuatına uygun şekilde işlem görmesi gerekiyor.

İntercontinental Export firması olarak tüm dış ticaret ve gümrükleme işlemlerinde hizmet veriyoruz. Gümrükleme danışmanlığı hizmetlerimiz ile firmaların uluslararası ticaretlerini kolaylaştırıyor, onlar adına işlemleri takip ediyoruz. Bağımsız olan her devletin kendi gümrük bölgeleri bulunmaktadır.

Ülkeye giren ve ülkeden çıkacak olan her ürünün gümrük mevzuatına uygun şekilde işlem görmesi gerekiyor. Firmalar bu prosedürleri, kendileri takip etmekte zorlanmakta ve zaman harcamaktadır. Gümrükleme danışmanlığı hizmetlerimiz ile kısa sürede, mevzuata uygun olarak işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

İthalat Hizmeti

Gümrük Müşaviri

Danışmanlık hizmetlerimizi, gümrük müşaviri çalışanlarımız ile veriyoruz. Gümrük müşavirinin neler yapabileceği, iş kanunları ile belirlenmiştir. Yurtdışı ülkelerle işlem yapmak isteyen kişi ve kurumların gümrükleme işlemlerini yaparlar. Gümrükleme işlemlerinin başlatılması ve işlemlerin sonuçlandırılması gümrük müşavirlerimiz tarafından yapılmaktadır. Gümrük müşavirlerimiz, gümrükleme işlemlerini başlattıklarında işlem takibi için şifre alırlar. İstenmesi durumunda bu şifreleri firmalara verir ve firmaların kendi işlemlerin takip etmelerini sağlarlar.

Gümrükleme

Gümrükleme işlemleri tanım olarak, yabancı ülkeler ile yapılan dış ticaret faaliyetlerinde, hizmet ve ürünlerin gümrük sahalarından denetimli bir şekilde işlem görerek geçmesini sağlayan işlemlerdir. Gümrükleme danışmanlığı hizmetlerimiz yapılacak ticaret türüne göre veriyoruz. Gümrükleme işlemleri iki türde yapılmaktadır.

  • İhracat gümrüklemesi
  • İthalat gümrüklemesi

İhracat ve ithalat gümrükleme işlemleri, ürünün gönderileceği ya da geldiği ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Gümrükleme danışmanlarımız, ülkelere göre istenilen evrakları düzenleyerek, gümrük işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyorlar.

İhracat Gümrükleme Temelleri

Gümrükleme işlemlerinin başarılır bir şekilde tamamlanabilmesi için gümrükleme temellerinin anlaşılması gerekir. Ülkeden ülkeye değişen işlemler ve bu işlemlerin neler olduğunu bilmek işi kolaylaştıracaktır. İhracat, her devlet tarafından teşvik edilmekte ve ülke ekonomisine katkı sağlaması beklenmektedir. Bu teşviklerden faydalanılırken, bazı ürünler için getirilen kısıtlama ve yasaklamalara dikkat etmek gerekiyor. Gümrük müşavirlerimiz tarafından verilen danışmanlık hizmetlerimizde, ürünleriniz ile ilgili tüm engelleme ve kısıtlama durumları tespit edilerek sizlere bildirilmektedir.

Neler Yapılır?

İhracat gümrükleme işlemleri hem ülkeden ülkeye hem de üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Gümrükleme işlemlerinde takip edilen işlem adımları bulunmakta ve bu adımları takip ederek, sonuçlandırma yapmaktayız.

  • Ürünlerin üretilmesi ve ihracata hazır duruma getirilmesi,
  • Nakliye organizasyonu,
  • Malların gümrüğe gelişi ve limana nakli,
  • Karşı ülkenin mevzuatına uygun belgelerin düzenlenmesi,
  • Gümrük beyannamesinin düzenlenmesi,
  • Belge ve malların muayenesinin yapılması,
  • Malların gümrük bölgesinden ayrılması,
  • Gümrük beyannamesi işlemlerinin kapatılması

Bu işlemler adım adım yapılarak, ülkeler arası ihracatın gerçekleşmesi ve malların güvenli bir şekilde gönderilmesi sağlanmaktadır.

İthalat Gümrüklemesi

İntercontinental Export Gümrükleme Danışmanlığı hizmetlerimiz ile yurtdışından ürün satın alan firmalara ithalat gümrükleme danışmanlığı hizmetleri veriyoruz. Firmaların, yurtdışından alacakları ürün ve hizmetler ile mali zarar görmelerini önlemek için gerekli çalışmaları ve takip işlemlerini yapıyoruz. İthalat işlemlerinin, mevzuata uygun olmasını, kanuni herhangi bir zorluk yaşanmaması için deneyimli müşavirlerimiz ile en iyi danışmanlık hizmetini veriyoruz.

Zamanında Teslim

Düzgün Fiyatlandırma

Sonuç Odaklı İletişim

Büyeyen Şirketler

NELER ÖNEMLİDİR

Danışmanlık İçin
Bizlere istediğinizi soruyu sorabilirsiniz.

Danışmanlığı istediğiniz ihrac edilecek ürünü ve ülkeleri detaylıca bize iletiniz, sizinle en kısa zamanda iletişime geçelim.

İsminiz (Gerekli)

Mail Adresiniz (Gerekli)

Telefon Numaranız (Gerekli)

Hizmet Seçiniz


Mesajınız

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

IntercontinentalMerkez

Nene Hatun Mah. İnönü Cad. N.19 K.3 Esenler İstanbul
LOKASYONUMUZBize Ulaşın
https://intercontinentalexport.org/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
İletişimde KalınSosyal Medyada Biz
Yaptığımız işler ve mutlu müşteriler

IntercontinentalMerkez

LOKASYONUMUZBizi Nerede Bulabilirsiniz
https://intercontinentalexport.org/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
İLETİŞİMDE KALINSosyal Medyada Biz
Yaptığımız işler ve mutlu müşteriler

Her Hakkı Saklıdır. https://intercontinentalexport.org/. All rights reserved.

Her hakkı saklıdır. https://intercontinentalexport.org/. All rights reserved.